روش باز سازی Apple ID و تغییر تمام جزئیات آن :
عدم امکان تغییر Username یا نام کاریری در استفاده از نرم افزار iTunes مدت ها تعداد زیادی از کاربران محصولات Apple را درگیر مشکلاتی خاص نمود ه بود اما این کمپانی مدتیست با ارائه سرویس تغییر نام کاربری به همان راحتی تغییر رمز عبور یا Password این مورد را برای مخاطبین خود رفع نموده است.
در این مقاله با ارائه توضیحاتی مختصر از مرحله به مرحله انجام عمل تغییر نام کاربری، دوستانی که به هر دلیل قصد تغییر نام کاربری یاApple ID شان را داشته اند به سادگی قادر به ایجاد این تغییر نام خواهند بود.

ابتدا در نوار آدرس نرم افزار جستجوگر کامپیوترتان ( Internet Explorer, Google Chrome , Safari و...) آدرس appleid.apple.com را وارد نموده و جستجو کنید تا به صفحه ای در سایت اپل که برای ایجاد یک Apple ID جدید یا مدیریت یک اکانت قدیمی تعبیه شده است دسترسی یابید و در این بخش گزینه Manage your account را کلیک کنید.
در صفحه جدیدی که نمایان می شود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید.
هم اکنون شما با گزینه های متفاوتی مواجه می شوید که با انتخاب آنها قادر به انجام اعمالی مانند تغییر مشخصات ایمیل ، آدرس و شماره تلفن تان خواهید بود اما در بخش راست این صفحه قسمتی مربوط به Apple ID شماست که مقابل آن نیز گزینه Edit با رنگ آبی قرار دارد ، برای ادامه این گزینه را انتخاب نمایید.
در صفحه بعد Apple ID فعلی شما در نواری قابل تغییر قرار گرفته که می توانید در این نوار نام کاربری قبلی را پاک کرده و آدرس ایمیل جدیدی را بعنوان Apple ID خود انتخاب کنید و با انتخاب گزینه Save Changes تغییرات نام کاربریتان را ثبت و ذخیره کنید.
مهم :
دوستانی که قصد تغییر Apple ID شان را دارند توجه فرمایند ، Apple ID شما حتماً باید آدرس ایمیلی معتبر و قابل دسترس برای شما باشد زیرا پس از انتخاب نام کاربر ی جدید ایمیلی از کمپانی Apple برای فعال سازی ID جدید به این آدرس ایمیل ارسال می شود که اگر به آن دسترسی نداشته باشید اکانت فعلی خود را نیز از دست خواهید داد.
بعد از قبول و تأیید این تغییرات جمله ای با تیک سبز رنگ به معنای "تغییرات شما ذخیره شد" ظاهر می شود که به شما اطمینان خواهد داد مراحل با موفقیت سپری شده اند.