با داشتن اکانت iTunes به غیر از دانلود و خرید برنامه و یا موزیک و ویدیو می توانید با Authorize کردن اکانت خود با iTunes از خدمات iTunes استفاده نمایید. مثلا قبل از Restore کردن می توانید از برنامه ها و حتی از دفترچه تلفن و هر نوع داده درون دستگاه خود Backup گرفته و بعد از تغییر فیرم ویر Backup خود را Restore نمایید با اینکار همه فایلها و برنامه ها حتی دفترچه تلفن هم به حالت قبل از Restore باز میگردند. به طور کل بگوییم دستگاه شما بدون داشتن یک اکانت iTunes یا همون اپل آی دی بی معنی خواهد بود.

نحوه ساختن یک اکانت رایگان iTunes  (قبل از هر چیز شما با آی پی ابران نمی توانید اکانت iTunes  بسازید.)

۱- برنامه iTunes را اجرا نمایید و از منوی کنار iTunes Store را انتخاب نمایید. (نسخه ویندوز و یا مک آن فرقی با هم ندارند.)

۲- از قسمت پایین و Change Country کشوری که آی پی شما در حال حاضر مربوط به آن است را انتخاب نمایید.

۳- روی  App Store از منوی بالا کلیک کرده و سپس از منوی کنار و بخش  Free Apps یک برنامه Free را انتخاب نمایید.

۴- بعد از انتخاب برنامه و کلیک برای دانلود پیغام زیر برایتان نمایش داده میشود. گزینه Create New Account را انتخاب نمایید.

۶- بعد از انتخاب Create New Account صفحهات زیر برایتان نمایش داده خواهند شد بترتیب زیر آنها را Continue نمایید.

۵- بعد از انتخاب قبول شرایط و قوانین صفحه ای مانند تصویر زیر برایتان نمایش داده خواهد شد. در این صفحه باید یک ایمیل آدرس معتبر وارد نمایید (این ایمیل آدرس در نهایت همان Apple ID شما خواهد شد.) بعد از وارد نمودن ایمیل آدرس باید یک پسورد حداقل ۸ کاراکتری که حتما حاوی یک حرف بزرگ و یک حرف کوچک و عدد باشد انتخاب نمایید. بعد از آن یک سوال وارد نمایید مثلا وارد کنید ?What is your emai address  و پاسخ آنرا وارد کنید. اگر هم تمایل ندارید عضو خبرنامه اپل شوید دو تا تیک پایین سوال ? Would you like to recieve the following via email را بردارید سپس گزینه Continue را انتخاب نمایید.

۷- در صفحه بعد اطلاعات مالی و اطلاعات شخصی از شما سوال می شود. در بخش اطلاعات مالی گزینه None را انتخاب و در بخش اطلاعات شخصی اطلاعات زیر را وارد نمایید. (اطلاعات زیر در صورت انتخاب کشور ایالات متحده معتبر می باشد. اگر در شروع ساختن اکانت کشور دیگری را انتخاب کرده اید این اطلاعات معتبر نخواهند بود و باید اطلاعات مربوط به آن کشور را وارد نمایید.)

Adresss 1  : ۲۱۰۰ Northwest 42nd Avenue

City :  Miami,                         State :  FL

ZipCode :  ۳۳۱۶۶                         Phone: 305 - ۸۷۶۷۰۷۷

۸- بعد از وارد نمودن اطلاعات و انتخاب گزینه Continue صفحه زیر برایتان نمایش داده خواهد شد. در این صفحه به شما پیغام داده میشود که یک ایمیل حاوی لینک تایید ثبت نام به ایمیل آدرس شما ارسال شده است. که شما باید در این صورت به میل باکس خود مراجعه و روی لینک تایید (Verify) که از طرف اپل ارسال شده کلیک نمایید. بعد از آن اکانت شما تایید شده و از همان لحظه شما امکان ورود و Authorize کردن اکانت خود با iTunes را خواهید داشت.

این پست توسط نویسندگان وبلاگ اپلستان تهیه شده و از جای دیگری کپی برداری نشده است.