دسترسی صوتی
اگر دکمه home را هنگامی که گوشی‌تان قفل است، فشار دهید و نگه دارید، می توانید به کنترل صوتی برای تماس گرفتن (یا تماس تصویری) یا دادن هر دستوری به برنامه صوتی دیگر iPhone دسترسی پیدا کنید.
مدل‌های مختلف را امتحان کنید و از این پدیده لذت ببرید مثلا بگویید " What time is it" و حالا گوشی به شما جواب می دهد. ممکن است صدایی که به گوش می‌رسد احمقانه به نظر برسد، اما اگر عجله داشته باشید یا نخواهید گوشی‌تان را از جایش درآورید، خیلی به کار می آید. play ,facetime ,call و ... را امتحان کنید.

پاک کردن سریع
هنگامی که چیزی را اشتباه تایپ کرده باشید، با تکان دادن iPhone گزینه‌ای برای تان باز می شود که می‌توانید آن را حذف کنید. (Undo Typing)

کنترل زمانی رو جلو و عقب کردن فیلم و موزیک
احتمالا می‌دانید زمانی که به یک صوت گوش می‌دهید یا ویدئو تماشا می‌کنید، می‌توانید بین آهنگ یا فیلم با کشیدن انگشت‌تان به سمت چپ یا راست نوار پخش حرکت کنید. اما اگر انگشت‌تان را به سمت پایین بکشید و سپس به طرف دیگر بکشید، می‌توانید با سرعت‌های مختلف و کنترلی عالی جلو یا عقب بروید.

میانبرهایی برای جست‌وجو
با کشیدن به سمت راست از صفحه خانگی نخست، پنجره جست‌وجو را باز کنید، جایی که می توانید تماس‌ها، برنامه‌ها، ایمیل‌ها، قرار ملاقات و رسانه‌هایی را که حاوی کلمه مورد جست‌وجوی تان هستند، بیابید.
اما صفحه جست‌وجو میانبری به گوگل و ویکی پدیا هم هست. دو نتیجه آخری برای هر داده ورودی، همیشه "وب را بگرد" و "ویکی پدیا را بگرد" است که زمان شما را برای باز کردن صفحه اینترنتی یا برنامه‌های کاربردی کاهش می‌دهد.

نشانگرهای تلفظ
در صفحه کلید ساده انگلیسی آمریکایی، زدن و نگه داشتن یک حرف، دیگر جایگزین‌های آن حرف را برایتان نشان می‌دهد.
برای نمونه حرف "e" را نگه دارید، خواهید دید که نشان‌های تفکیک کننده مختلفی برای "e" به نمایش درمی‌آید.

راه اندازی دوباره
اگر گوشی شما تنبل یا سنگین شده، کاری را بکنید که حرفه‌ای‌ها می کنند یعنی ریست: دکمه‌های home و sleep را تا زمانی که گوشی به طور کامل خاموش شود و لوگوی اپل روی نمایشگر ظاهر شود، نگه دارید تا یک "ریست سخت" انجام دهید.
این دکمه ها را تا زمانی که لوگو را ندیده‌اید، رها نکنید. این کار اغلب برخی مشکلات را حل می‌کند؛ ایده خوبی است که به صورت دوره‌ای این کار را انجام دهید.