آیپد 2 یازدهم اسفند 1389 در کنفرانس خبری اپل توسط استیو جابز رونمایی شد. این مدل تفاوت های چشمگیری با نسخه قبلی خود دارد که از آن جمله دوربین در پشت و جلو، پروسسور A5 دو هسته ای اپل و وزن کمتر و بارکتر است.


iPad 2 در تاریخ 10 مارس در آمریکا و 25 مارس در دیگر کشورها عرضه خواهد شد. در این مقاله ویژگی های جدید آیپد 2 را بررسی میکنیم.

طراحی جدید
آیپد 2 33 درصد باریکتر و 15 درصد سبکتر از نسخه قبلی آن است. با این تغییرات در دست گرفتن آن راحتر است.

چیپ ست دو هسته ای A5 اپل به معنی اینست که iPad جدید دو برابر نسخه قبلی آن کار انجام خواهد داد. تفاوت آن در هنگامی که مشغول گذار در اینترنت، تماشای فیلم، تماس های فیس تایم، بازی و یا کار با برنامه های هستید به وضوح قابل مشاهده است. چند کارگی (Multitasking) نرم تر و برنامه ها سریعتر اجرا می شوند.


به لطفا پروسسور گرافیکی جدید iPad 2 که سرعت آن تا 9 برابر بیشتر از قبل است، بازی ها نرم تر و واقعی تر به نظر می رسند. گرافیک سریعتر باعث کارایی بهتر برنامه ها مخصوصاً آنهایی که ویدیو نمایش می دهند نیز خواهد شد. تفاوت هنگامی که در عکس های خود گردش می کنید، ویدیو ها را با iMovie ویرایش می کنید و یا هنگام کار با Keynote کاملا محسوس است.


حتی با طراحی نازکتر و سبکتر iPad 2 هنوز طول عمر باطری همان 10 ساعت کار مدام با دستگاه است که حقیقتاً منحصر به فرد است.


دو دوربین برروی دستگاه وجود دارد یکی در جلو و یکی در پشت دستگاه. این دوربین ها برای تماس تلفنی یا فیس تایم طراحی شده است. با این وسیله می توانید با اشخاص مورد نظرتان با فیس تایم ارتباط برقرار کنید. با دوربین جلو می توانید با دوستانتان ارتباط داشته باشید و یکدیگر را رو در رو ببینید و یا به دوربین پشت وصل شده و تصویر محیطی که در آن قرار دارید و یا کسانی که با آنها هستید را نشان دهید. دوربین پشت iPad 2 به صورت HD فیلمبرداری می کند.


iPad اسمارت کاور

از جمله ویژگی های جدیدی که در iPad 2 استفاده شده امکان استفاده از کاور جدیدیست با نام اسمارت کاور. استفاده از این کاور بسیار ساده است و خیلی سریع و به صورت آهن ربایی به بدنه iPad متصل می شود. می توان آن را در پشت بدنه جمع نمود تا مانند یک پایه عمل نماید. با باز کردن این کاور نمایشگر آیپد به صور خودکار روشن و با بسته شدن آن خاموش می شود.


iPad2 امکان اتصال به تلویزیون را از طریق کابل جداگانه HDMI دارد. آنچه در تلویزیون نمایش داده خواهد شد دقیقاً تصویر iPad برروی تلویزیون است.
بر خلاف iPad 1 که تنها در یک رنگ به بازار عرضه شده بود، iPad 2 در دو رنگ سفید و مشکی عرضه خواهد شد. هر دو رنگ در زمان عرضه، قابل خرید خواهد بود.

نسخه قبلی iPad بیشتر یک نمایشگر بود تا یک ایجاد کننده محتوی. در مدل جدید و با عرضه سیستم عامل 4.3 و برنامه هایی مانند iMovie و GarbageBand اپل، iPad را به سوی ایجاد کننده محتوی می برد تا یک مصرف کننده صرف.

منبع: www.faradid.com